Hírek, aktualitásokNagykároly a templomút népszerűsítésének újabb állomása. |
2015-05-19 |
Az SZSZBMFÜ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség Nonprofit Kft. Budapest, Nyíregyháza és Nagyvárad után újabb helyszínen mutatta be a Középkori templomok útja programot, a hozzá kapcsolódó kiállítást és tanulmánykötetet.
Nagykárolyban a Károlyi kastélyban zajlott a program, melyet Nagykároly polgármestere, Kovács Jenő nyitott meg. „ Nehéz megvalósítani egy projektet, de megéri – összegezte a tanulságokat az elöljáró. Külön üdvözölte azt a tényt, hogy ebben a pályázatban részt vállalt a Királyhágómelléki Református Egyházkerület, azonban rávilágított arra is, hogy a KREK az egyetlen egyházközség, mely EU-s támogatást használt fel. Mit mondta, a gyülekezeteknek is jobban kellene igyekezniük kihasználni ezt a rendszert.” Az SZSZBMFÜ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Területfejlesztési és Környezetgazdálkodási Ügynökség Nonprofit Kft. ügyvezetője, Dr. Kondra Laura arra világított rá: a hat évvel ezelőtt indult program ugyan önkormányzati kezdeményezés volt, ám hamar közös együttműködés született az egyházzal. Deák Attila az SZSZBMFÜ vezető menedzsere mutatta be a Középkori templomok útja programot azt hangsúlyozva: a program révén beinduló idegenforgalom megmozgatja a Felső-Tisza-vidéki és partiumi településeket. Kollár Tibor tudományos szakértő a Művészet és vallás a Felső-Tisza-vidéken c. kötetről tájékoztatott, a határon túli örökségvédelem eredményeiről Diószegi László, a Teleki Alapítvány igazgatója tartott előadást, majd Emődi Tamás, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület műszaki előadója a Középkori templomok útja Erdély határmenti régióiba való kiterjesztésének lehetőségeiről beszélt.
A közönség itt is láthatta az Örökségtúra a Kárpát-medencében c. kisfilmet, a Károlyi kastély parkjában felállított Középkori Templomok útja kiállítás pedig három hétig látható.
Kapcsolódó projektek |
A projekt átfogó célja: „ A térség gazdasági teljesítőképességének, társadalmi kohéziójának, identitásának erősödése az idegenforgalmi lehetőségekre és közös történeti örökségre építve”.